Polygraph

העסקת עובדים פלסטינים בישראל

תמונה של העסקת עובדים פלסטינים בישראל

כיום העסקת עובדים פלסטינים בישראל הפך להיות צורך מאוד חיוני לחברות בנייה, מפעלים וייבואנים ועסקים אשר רוצים לשמור על ייצור ועבודה קבועה ויציבה, זאת בצל הקידמה הטכנולוגית ועליית איכות החיים ויוקר המחייה במדינת ישראל שמובילות לחוסר בכוח אדם בעבודות רטובות ו/או עבודות כפיים, כגון מחסור בעובדי בניין, עובדים בענף התעשיה, ייצור, חקלאות, מלצרים, שוטפי כלים, עובדי ניקיון ועובדים כללים בעבודות רבות אשר לא מצריכות השכלה אקדימאית אלא יותר עבודה פיזית כללית שהינה חיונית ביותר לחיי היום יום, ולהמשך מהלך החיים הטבעיים במדינות מתפתחות, כך גם המצב במדינת ישראל.

העסקת עובדים פלסטינים בישראל – מחסור בכוח אדם

למה העסקת עובדים פלסטינים בישראל הפך לכל כך פופלארי כיום? מחסור בכוח אדם כזה מצריך מציאת פתרונות יצרתיים מרשויות ומוסדות המדינה, אך באותה עת מצריכה גם שמירה על האיזון בין ההיצע והביקוש בשוק, תוך הצורך בשמירה על האינטרס הכלכלי וההכנסה הגבוהה של תושבי המדינה בענפים אלו.
חלק מאותו איזון מצריך בקרה על המעסיק ואופן ההעסקה בצורה חוקית תוך שמירה על זכויות העובדים הפלסטינאים ושמירה על משכורות הוגנות שאינן מתחת לשכר המינימום שיש לשלם אותו לעובד הישראלי.
חלק אחר מהאיזון ובקרה על העובד הפלסטינאי שלא יעבוד באופן עצמאי וכקבלן כאשר הוא יכול לגרום לתחרות לא שוויונוית במחירים תחרותיים אשר יכולים לגרום לנזקים במשק זאת כי עלויות המחיה ברשות הפלסטינאית יותר נמוכות מישראל, וההתחמקות מתשלומי המיסים יוצרי תחרות ופערים מאוד גדולים.

הרבה מהמעסיקים אשר פונים אלינו טוענים כי:

"העובד הישראלי מגיע לעבודהוהעובד הפלסטינאי מגיע לעבוד"

אותו משפט הינו אמירה בפני עצמה שכן מעסיקים רבים מאמינים כי התפוקה של העובד הפלסטינאי היא גדולה יותר מהתפוקה של העובדים הישראלי בשל אותם פריוולגיות שיש לעובדים הישראלים.

איך מעסיקים עובד פלסטינאי?

בכדי שיוכל מעסיק ישראלי להעסיק עובד פלסטינאי הוא אמור לקבל היתר מאגף שירות למעסיקים היחידה האחראית על העסקת עובדים פלסטינים בישראל ברשות האוכלוסין וההגירה, היתר זה מקנה את הזכות למעסיק בהעסקת עובד פלסטינאי באופן חוקי, תוך שמירה על זכויות העובד הפלסטינאי והמעסיק הישראלי וזאת על ידי חיוב המעסיק לשלם את תשלומי החובה לעובד הפלסטינאי כגון ביטוח לאומי, מס הכנסה, בול בריאות, קרן פנסיה והכל ישירות ללשכה לסיוע למעסיקים שמעבירים את התשלומים לכל גורם וגורם באופן מסודר ומבוקר.

רוצים לקבל מידע על העסקת עובדים זרים לחצו>>

העסקת עובדים פלסטינים בישראל

העסקת עובדים פלסטינים בישראל איך זה עובד? ההיתר ניתן למעסיק הישראלי לאחר שיעמוד בתנאי הסף אשר מציבים אותם בלשכת הסיוע למעסיקים ומשנים אותם חדשות לבקרים ובדרך כלל מבלי ליידע באופן מסודר את המעסיקים, ומבלי לשמוע את דעתם בנדון אלא הרבה פעמים ומשיקולים מוזרים שלא משקפים את המציאות בשטח ואת הצורך של המעסיקים בהעסקת עובדים הפלסטינים, ואף מהצורך של העובדים הפלסטינים.

לאחר קבלת ההיתר, המעסיק מזמין את העובד דרך פניה למת"ק (מנהל תיאום וקישור בשטחים) לאישור מתן היתר לעובד הפלסטינאי, זאת לאחר שיבדקו את אותו עובד האם קיימת עליו מניעה ביטחונית ו/או משטרתית ו/או מנהלית ו/או כל מניעה כזו או אחרת, התשובה עוברת למעסיק ואם העובד אושר אז ההיתר מועבר לדואר האלקטרוני של המעסיק ולדואר האלקטרוני של העובד

העובד צריך להיות מעל גיל 24

בדרך כלל בכדי שעובד פלסטינאי יקבל היתר עבודה בישראל הוא אמור לעמוד בתנאי סף כגון גיל מעל ל 24 ומצב משפחתי נשואים ניתנים להם היתרים ברוב הענפים, ולרוב מדובר בתושבי יהודה ושומרון ולא בתושבי רצועת עזה למעט בענף הבניין. כל מעסיק בעת הזמנת העובד בוחר להנפיק היתר בהתאם להסכמה שלו עם העובד בין שעות מסויימות ולפעמים הרבה מעסיקים מבקשים לתת היתר עבודה ולינה לעובד הפלסטינאי בישראל ואז המעסיק אמור לשאת בעלויות הלינה בישראל לאותו עובד.

הרבה מעסיקים לא שמים לב להרבה פרטים באופן העסקת עובדים פלסטינים בישראל כגון, הם פונים למשרדינו ואומרים לנו שהם מעסיקים עובד פלסטינאי שיש לו (העובד) היתר עבודה בישראל, אך הם אין להם (המעסיק) היתר להעסיק עובד פלסטינאי, דבר אשר חושף אותם בפני רשויות החוק וזאת כי העובד עצמו לא בדיוק עבר על החוק אלא המעסיק הישראלי הוא זה שעבר על החוק בזאת שהוא העסיק עובד פלסטינאי ללא היתר

לסיכום המאמר העסקת עובדים פלסטינים בישראל

חשוב לציין עובדים פלסטינאים מודעים לזכויות שלהם, והם מבקשים את מה שמגיע להם לפעמים בטרם תחילת עבודתם, עתים אחרות בעת עבודתם אצל המעסיק ובהרבה מקרים לאחר סיום יחסי העובד מעסיק מרובת שנים אצל המעסיק ואז המעסיק משלם את רוב מה שהוא היה אמור לשלם אותו בעת העסקת העובד אצלו באופן לא חוקי בתוספת ריבית והצמדה ותוך חיוב בהוצאות.
תזכרו העסקת עובדים פלסטינים בישראל ללא היתר לכם כמעסיקים מהווה הפרה לחוק העסקת עובדים זרים, ויש בחובה השלכות פליליות.

 

התחל שיחה בווצאפ
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content